Filmové fujaré

Léto (2018) & Květy (Brno)

Projekce filmu Léto pod letním nebem s vystoupením brněnské kapely.
Hrajeme na terase Brillovky (Rožnov pod Radhoštěm) – MAPA ZDE

pá 12. června 2020 / Rožnov p. R. / od 19.30 h

Vstupenky (od 199 Kč) už pouze na místě od 18.00 h (kdo dřív přijde…). Kapacita prostoru je omezená.

Adresa místa projekce: Bezručova 211, 75661 Rožnov pod Radhoštěm


poslechnout KVĚTY
18.00 h – otvíráme bar
19.30 h – k tanci a poslechu hrají Květy
21.30 h – Léto – projekce filmu
23.30 h – bar a volná zábava

UPOZORNĚNÍ: Na akci je třeba dodržovat hygienická pravidla (roušky, rozestupy) a pokyny organizátorů. Pokud pociťujete příznaky nemoci COVID19, zůstaňte doma.


Léto
2018, 110 minut, černobílý
Režie: Kirill Serebrennikov
Leningrad, začátek osmdesátých let. Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácím vězení v Moskvě.
Květy (alternativa, Brno)

Skupina Květy existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje ve nové sestavě, zaměřené více na elektroniku. Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru. Od roku 2004 vydává svoje alba u Indies Scope. Téměř za všechna byla nominována na cenu Anděl, třikrát (2006, 2009, 2015) také cenu získala. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas..) Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla. Členové: Martin E. Kyšperský – zpěv, kytary, elektronika | Aleš Pilgr – bicí, elektronika, zpěv | Ondřej Kyas – klávesy, synth-bass, elektronika, zpěv. | web skupiny


poslechnout KVĚTY

Sezení na židlích a lavicích
Bude-li pršet, nezmoknete, terasa je nadstřešená.
Akce se koná na výškové terase a není z bezpečnostních důvodů vhodná pro děti do 5 let.
Psy tentokrát nechte doma.

Filmové fujaré finančně podpořilo město Rožnov pod Radhoštěm.


Zpět...