Hudební fujaré #1

Bára Zmeková & kapela & CM Javořina

folk + rožnovská cimbálová muzika

pá 11. června 2021 / sál v Brillovce / Rožnov p. R. / 19.00 h
od 199 Kč (v předprodeji) / 220 Kč (na místě) / 150 Kč (ISIC na místě)

KOUPIT VSTUPENKU


Bára Zmeková / folk
Skladatelka a multiinstrumentalistka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”. Do povědomí posluchačů se Bára Zmeková dostala v roce 2013, kdy vyhrála soutěž 1BAND2PLAY, objevila se na stagi festivalu Colours of Ostrava a vydala své debutové album Ještě kousek. Svou pozici na české alternativní hudební scéně potvrdila vydáním svého druhého alba Lunaves (2019, Tranzistor label), které si získalo nejen místo na prvních příčkách výročních hitparád Radia 1 nebo Proglasu a zařadilo se mezi hudební počiny roku v magazínech Headliner či MusicServer, ale také Báře přineslo nominace na cenu Hudební akademie populární hudby Anděl ve dvou hlavních kategoriích - Sólová interpretka a Objev roku. O tom, že album Lunaves není jen kvalitní nahrávkou, Bára se svou kapelou přesvědčila také odbornou mezinárodní porotu festivalu Czech Music Crossroads, když si z přehlídky odnesla cenu diváků i odborné poroty, a následně byla vybrána, aby reprezentovala českou hudební scénu na největší mezinárodní přehlídce world music WOMEX 2020. S Bárou zahrají její skvělí spoluhráči Nina Marinová (housle, zpěv) a Michal Mihok (akordeon).
barazmekova.cz/CM Javořina / cimbálová muzika z Rožnova pod Radhoštěm
Muzika vznikla v roce 1961 společně s tanečním souborem. V muzice se za dobu jejího působení vystřídalo mnoho vynikajících hudebníků a zejména primášů, kteří byli mnohdy i upravovateli lidových písní. Z těch prvních lze připomenout Jaroslava Wachtla, Annu Adamcovou-Kopeckou či Bohumila Faltuse. Současnou primáškou je Drahomíra Klimková.
Složení cimbálové muziky: Drahomíra Klimková - prim | Jiří Fejfar - 2. housle | Michal Tvardek - viola | Jaromír Klimek - cimbál | Zdeněk Konrád - kontrabas | Kateřina Tvardková - flétna, zpěv | Martin Tvardek - klarinet | Tomáš Hruškovský - zpěv | Karolína Němečková - violoncello
web CM Javořina

KDY A KDE?
pátek 11. června 2021 od 19.00 h (bar od 18.00 h)
sál v Brillovce, Bezručova 211, Rožnov p. R. (bývalá Loana) – mapa
Vstupenky v předprodeji jsou na sezení, na místě taky, zbytek na stání.
Prostor je bezbariérový (potřebujete-li asistenci s přístupem, zavolejte nám na 608873807, výtah máme).
Rodiče s dětmi vítáni.

VSTUPNÉ
od 199 Kč v předprodeji
220 Kč na místě
150 Kč na místě studenti (ISIC/ITIC)
děti do desíti let zdarma

KOUPIT VSTUPENKU


Hudební fujaré 2021 finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR a město Rožnov pod Radhoštěm.


Zpět...