Hudební fujaré

Jiří Slavík & The Survivors & Gerald Clark (JAR) Trio

alternativa/jazz + blues/rock

pá 29. dubna 2022 / sál v Brillovce / Rožnov p. R. / 19.00 h
od 220 Kč (v předprodeji) / 250 Kč (na místě) / 150 Kč (ISIC na místě)

VSTUPENKY K DOSTÁNÍ NA MÍSTĚ za 250 Kč


Jiří Slavík & The Survivors
alternativa/jazz
Multiinstrumentalisté Jiří Slavík, Jiří Levíček a bubeník Jakub Tengler. To je složení tria, které si říká The Survivors. Jsou to skutečně přeživší. Přežili totiž pád světelné rampy na svém koncertě a zároveň usilují o přežití situací, které jim dnešní doba klade do cesty. Nyní se jejich úsilí zhmotnilo v podobě debutové desky Děti a rodiče, která vychází u vydavatelství Bivak Records. The Survivors se nechávají inspirovat hudbou, která již prošla testem času v domácích vodách i v zemích jako je Brazílie či Ghana a vytvářejí vlastní hudební mix vycházející jak z groovujících rytmů, tak z osobitě přetvořených dětských melodii a nápěvů. Debutová deska Děti a rodiče je výrazně poznamenaná jak čerstvým rodičovstvím dvou členů kapely, tak dobou covidovou, kdy nebylo možné trávit čas jinak než v kruhu rodinném. Vznikla během tří dnů na podzim roku 2020 v legendárním studiu Sono Records.
„Obsah desky je ovlivněn estetikou pánů Pastrňáka, Mládka či Wericha tak, aby si ji v autě nebo doma mohli pustit děti i rodiče,“ říká Jiří Slavík, kterého na desce uslyšíte zpívat, hrát na kytaru, saxofon, klavír a klávesy. Jiří Levíček se vedle hry na klávesy a melodiku chopil i klarinetu a společně s Jakubem Tenglerem obstaral také vokály. Deska vychází na CD i v elektronické podobě a je ke koupi na webu bivakrecords.cz, animalmusic.cz a v distribuční síti společnosti Supraphon. O podobu bookletu se postaral brněnský grafik Tobiáš Grolich, který pracoval s polaroidovými fotografiemi kapely od Romana France.
Jiří Slavík – lead vocal, keyboards, saxophone
Jiří Levíček – vocals, keyboards, melodica
Jakub Tengler – vocals, drums
jirislavik.comGerald Clark Trio
blues/rock
Gerald Clark je jedním z nejznámějších jihoafrických bluesových hudebníků, zpěvák a skladatel, který je uznáván pro svou mimořádnou schopnost vyprávět svou hudbou příběh. Clark má hlas, který proniká do duše a upřímnosti, jež je blues vlastní. Není však jen bluesmanem, ve svém přístupu je vždy originální, stále objevuje a zároveň posouvá blues na nová území. Skutečný muzikant a dobrodruh, který tančí u táboráku.
www.thegeraldclark.comKDY A KDE?
pátek 29. dubna 2022 od 19.00 h (bar od 18.00 h)
sál Brillovky, Bezručova 211, Rožnov p. R. (bývalá Loana) – mapa
Vstupenky jsou na sezení, ale můžete aj tančit.
Prostor je bezbariérový (potřebujete-li asistenci s přístupem, zavolejte nám na 608873807, výtah máme).
Rodiče s dětmi vítáni.

VSTUPNÉ
220 Kč v předprodeji
250 Kč na místě
150 Kč ISIC/ITIC na místě
děti do desíti let zdarma

KOUPIT VSTUPENKY


Hudební fujaré 2022 finančně podpořili Ministerstvo kultury ČR a město Rožnov pod Radhoštěm.


Zpět...